Otázky a odpovědi

Koho můžu potkat? Co když se stydím začít rozhovor? Musím si říkat o telefon? Máte tyto nebo další otázky? Na ty nejčastější nabízíme odpověď.

Ukázat aktuální akce?

Nechtěla bys příští týden někam zajít? Rád bych Tě znovu viděl.

Moc ráda. Tak si vyměníme telefony a domluvíme se, jo?

O co se snažíme?

Cílem akcí pro nezadané je vytvořit co nejpřirozenější prostředí, ve kterém spolu lidé něco zažijí, a to jim umožní se seznámit a poznat. Akce jsou pečlivě připravené, aby byly v seznamování efektivní, ale dělo se to jaksi mimochodem, neformálně a zábavně. Panuje na nich atmosféra až překvapivě přátelská, je to spíš jako jít ven s kamarády. Jeden účastník to vystihl slovy: „To nebyla ani seznamka, to byla prostě pohodová akcička s možností se seznámit!“

Někteří účastníci si odnesou „jen“ příjemný zážitek z kulturně zábavné akce. Někdo zase potká nové kamarády či kamarádky, se kterými může dál něco podnikat. Ale většina lidí na akci potká zajímavý protějšek. Statisticky připadá na jednoho účastníka v průměru 1 až 2 rande (shody), tedy 1 až 2 vyměněné kontakty na základě oboustranného zájmu.

Časté otázky a odpovědi

Kdo se těchto akcí účastní?

Akce jsou určeny pro nezadané, kteří se chtějí příjemně seznámit a něco při tom zažít. Už jen to, že se lidé potkají zrovna na naši akci, znamená, že mají podobné naladění a podobné zájmy. Také lze říct, že lidé, kteří seznamování nemyslí až tak vážně, nebo chtějí například pouze chvilkové povyražení, hledají spíše na internetu případně v seznamovacích aplikacích. Na našich akcích se tak scházejí lidé, kteří žijí skutečné off-line životy, žijí aktivně, případně mají podobné koníčky.

Za nás organizátory můžeme říct, že posezení v restauraci bývá často příliš krátké, abychom si stihli popovídat se všemi účastníky, kteří nás při akci zaujali svou osobností či zájmy.

Jaká je úspěšnost?

Tuto otázku dostáváme velice často. Odpovědí je, jaká je definice úspěšnosti? Rande, svatba, děti, nebo kolik společných let? Vážíme si soukromí našich klientů, a proto je nebombardujeme otázkami, jak se vztahy, které u nás navázali, dále vyvíjely. Ale třeba víme, že první sezdaný pár máme hned z úplně první akce v prosinci 2012. Jediné, co můžeme vyjádřit čísly, je počet vyměněných kontaktů na základě vzájemného zájmu. A ten vychází v průměru na 1-2 na každého účastníka.

Pro koho akce jsou vhodné?

Akce jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí užít čas na nich strávený a jsou naladění na seznamování. Na akci je dost času, aby si účastníci stihli popovídat se všemi, kdo je zaujali. Všem přejeme, aby zažili lásku na první pohled. A zároveň jsme rádi, že dáváme dost prostoru na to, aby se projevil šarm a osobnosti. Věříme, že existuje láska na druhý i třeba desátý pohled...

Pro koho akce nejsou to pravé?

Akce nejsou vhodné pro ty, kdo mají zcela přesné představy o tom, jak má jejich protějšek vypadat. (Žena: 165 cm, 53 kilo, blond vlasy pod lopatky a modré oči…) Pro ty je lepší hledat přes internet či přes aplikace, kde si mohou na fotkách přesně najít svůj ideál.

Chodí na akce lidé opakovaně?

S oblibou říkáme, že největší problém naší seznamky je ten, že spokojený zákazník se nevrací. Pravdou je, že na každé akci je většina lidí, která nikdy na žádné jiné naší akci nebyla. Zároveň je statisticky nemožné, aby se na akci vždy úspěšně seznámilo 100 % účastníků. Někteří lidé tedy přijdou znovu, což je pro nás vlastně důkaz, že naše akce jsou skutečně dobré, když ani to, že se člověk neseznámil hned napoprvé, jej neodradilo od další návštěvy. Takže ano, někteří lidé chodí opakovaně. Nicméně někdo přijde třeba na 2 akce po sobě, jiný zase až po půl roce. A tak je jen velmi malá pravděpodobnost, že by se znovu potkali ti samí lidé. A co se týče spokojených zákazníků, kteří se nevrací, tak naproti tomu nás zase velice rádi doporučují.

Budu mít dost času popovídat si s těmi, kteří mě zaujmou?

Rozhodně. Princip akce je právě v tom, že máte v rámci společné aktivity volný prostor, který můžete využít ke komunikaci s těmi účastníky, kteří vás zaujali. A naopak se nemusíte nutit do rozhovoru s nikým, s kým nechcete. A na další povídání je vždy ještě čas při závěrečném posezení.

Co když se ostýchám začínat rozhovory?

K prolomení ledů slouží malé úvodní hry, kterými každá akce začíná. Je to vlastně podnět, který vybízí k tomu, aby se začínaly hovory. Hry jsou koncipované tak, aby každý prozradil jen to, co chce. Ale zároveň díky tomu už na začátku lidé zjistí, s kým mají třeba společné zájmy, anebo je zaujme něco jiného, co o sobě ostatní řeknou. A pak je velmi snadné na to v hovoru navázat.

Nebude to nepříjemné nebo trapné?

Ale vůbec ne. Všichni, kdo se akce účastní, jsou ve stejné situaci, s velkou pravděpodobností se cítí podobně. Většina lidí to bere s nadhledem, přišli si užít zážitek, který jsme pro ně připravili, a u toho se nenuceně seznámit. Je přirozené, že na akci někteří lidé jdou s jistou nervozitou. Ale ta obvykle během prvních minut zmizí díky přátelské náladě a pečlivě sestavenému programu, který účastníky rozptýlí a pohltí.

Co když nespadám do vyhlášených věkových kategorií?

V tom případě kontaktujte organizátory, kteří mají přehled o tom, kdo se jaké akce účastní. Je možné, že se věk přihlášených účastníků dané akce pohybuje spíše v horní, nebo naopak v dolní části věkového rozmezí. Je také možné zorganizovat akci právě pro vaši věkovou kategorii.

Potřebuji si něco s sebou na akci vzít?

Ne nepotřebujete nic. Před akcí dostanete email, kde vám doporučíme, co je vhodné mít s sebou (na sport pití a podobně) a všechno ostatní pro vás bude nachystané (psací potřeby apod.).

Jak dlouho akce trvá?

Záleží na tom, o jakou akci se jedná, obvykle je dálka akce specifikovaná v popisu. Organizovaná část odpolední akce v Praze bývá zhruba na čtyři hodiny. Samozřejmě je možné odejít dřív, ale lepší je zůstat do konce a pokračovat pak posezením. Akce zpravidla organizujeme tak, že vám vyplníme celý zbytek dne. Tedy je-li začátek v 15 hodin, akce trvá zhruba do 19 hodin a na zbytek večera je rezervovaná restaurace na posezení. Probíhá-li akce večer, následné posezení je úměrně kratší.

Jak je to na akcích s pořizováním fotek?

Respektujeme soukromí účastníků a žádné fotky cíleně na akcích nepořizujeme. Pokud již nějaké například po domluvě se skupinou uděláme, nebudou tyto fotky bez výslovného souhlasu účastníků veřejně prezentovány.

Jak se dozvím, kdy a kde je sraz?

Dva dny před akcí zašleme všem účastníkům s potvrzenou platbou email, kde bude vše napsané.

Chcete se zeptat na něco jiného? Napište!


Jak vlastně JináSeznamka.cz vznikla?

Myšlenka na organizaci akcí pro nezadané vznikla jednoho listopadového víkendu roku 2012. Byla jsem s partou asi 20 kamarádů na chalupě na Českolipsku a pošmournou sobotu jsme trávili výletem. A někdo měl ten skvělý nápad, že musíme pokořit vrch Vlhošť. Už to jméno nás mělo varovat, ale po bitvě je každý generál...

Během dlouhého a uklouzaného škrábání nahoru jsme se bavily čtyři kamarádky jak jinak než o chlapech. Všechny máme své zkušenosti z klasických internetových seznamek, které dozajista fungují, když člověk překousne hodiny a hodiny prohrabování se profily, ne vždy milé a slušné vzkazy, následná rande, kde zpravidla ten druhý vypadá ale opravdu jinak než na fotkách a ještě k tomu trvá na zodpovězení seznamu otázek, který v lepším případě není příliš dlouhý a neobsahuje detailní zkoumání intimních témat...

Pravděpodobně díky těmto velmi obohacujícím zkušenostem tam opakovaně zaznívala věta, „No jo, ale kde chceš někoho normálně potkat?“ A tak jsem se někdy mezi pátým a sedmým pádem přes další neskutečně klouzavý vlhošťský kámen rozhodla, že s tím musí někdo něco udělat, a do měsíce jsem zorganizovala první odpoledne pro nezadané.

Mimochodem, nakonec jsme vrchol Vlhošťe dobili. A jak by řekl Cimrman, bylo to proto, abychom zjistili, že i kdyby nebyla mlha, nebylo by z Vlhoště vidět zhola nic.

Adel© 2013 JináSeznamka.cz